Самарские гонки 2010
22.09.2010 18:02
Днепропетровская обл. ФСТ проводит соревнования по ТПТ "Самарские гонки 2010" и приглашает всех туристов Запорожской области на эти соревнования!!

21.10 - 24.10 жовтня 2010 р

Відкрита першість Днiпропетровської області (особисто-командні змагання) з пішохідного туризму

VII екстрим-крос «Самарські перегони 2010»

 

 

7.12. Відкрита першість області (особисто-командні змагання) з пішохідного туризму (VII екстрим-крос «Самарські перегони 2010»):
7.12.1. Мета та завдання:
Змагання проводяться з метою розвитку туризму, екстремальних видів спорту, мультиспортивных гонок, пошуку нових форм екстрим-змагань, підвищення класу учасників, і ставлять перед собою наступні задачі:
 • вдосконалення тактичної і технічної майстерності спортсменів;
 • пропаганду туризму і екстремальних видів спорту;
перевірка нових видів спорядження, тактичних і технічних прийомів команд-учасників, що забезпечують безпечне проходження маршрутів різної складності в екстремальній ситуації.
7.12.2. Учасники змагань:
Склад команди – 4 людини + тренер-представник. Кількість жінок в команді не регламентована. Вік учасників – не менше 18 років.
Члени команди повинні мати досвід участі в категорійних (пішохідних, гірських, лижних, спелеологічних) походах або змаганнях "Самарські перегони", участі в туристських змаганнях не нижче за III класу. Один учасник – досвід туристського походу не нижче за III категорію складності, підтверджений довідкою.
7.12.3. Програма змагань:
21.10. 9-21 година - заїзд та робота головної суддівської колегії по підготовці дистанції до змагань
22.10. 10-21 година - заїзд учасників.
21-23 година - робота мандатної комісії
23-24 година - нарада представників
22.10. 00-00 година - початок змагань.
23.10. 00-24 година - змагання на дистанції
24.10. до 15 години - змагання на дистанції
15-16 година - підведення підсумків
16-30 година - нагородження переможців та урочисте закриття змагань.
17-00 година - прибирання місці розташування та роз'їзд учасників.
47.12.4. Дистанції змагань:
Змагання проводяться на дистанції "екстрім-маршрут”, що представляє варіант пішого проходження групою маршруту в заданому напрямі з подоланням різних технічних етапів природного походження.
Команда проходить дистанцію в автономному режимі з комплектом групового, особистого і спеціального спорядження, з 2-х добовим запасом продовольства. Задача команди пройти всі контрольні пункти в заданому порядку за мінімальний час. ГСК забезпечує команди картографічним матеріалом. Картографічний матеріал: карти Генерального штабу коректування 89-92г., генералізовані карти спортивного орієнтування, картосхеми.
Допускається не проходження командою 2-х будь-яких технічних етапів, проте відмітка у суддів етапу обов'язкова. У такому разі команді до часу проходження дистанції додається штрафний час і вона займає в загальному заліку місце після команд, що подолали всі етапи. Судді на етапі відзначають прибуття команди по останньому учаснику і допускають до роботи на технічному етапі тільки команду у повному складі.
Коротка характеристика дистанції:
 • дистанція є лінійним пішохідним маршрутом з 13-15 контрольними пунктами (КП).
 • весь маршрут розбитий на декілька відрізків. Для проходження кожного відрізка команда одержує окремий комплект карт. Зміна карт відбувається на пунктах зміни карт.
 • технічні етапи вимагають використовування учасниками арсеналу туристської, альпіністської техніки, а також техніки спортивного орієнтування;
 • контрольний пункт позначається ліхтарем КП спортивного орієнтування. В більшості КП розташований в місці проходження технічного етапу. Всі КП контролюються суддями.
 • технічні етапи не обладнані суддівським спорядженням, при проходженні етапу команда використовує тільки свій інвентар.
Рельєф місцевості: рівнинний, припойменная частина р. Самара, ліс змішаний, правий берег річки високий, багатий глинистими ярами і балками;
Протяжність дистанції в заданому напрямі 80-85 км;
Планований час проходження дистанції 45-55 годин.
Умови проходження дистанцій з переліком технічних етапів будуть надані за тиждень до початку змагань за попередньою заявкою.
Умови проведення змагань і проходження дистанції можуть бути змінені ГСК і оголошені до старту першої команди.
7.12.5. Спорядження:
Для проходження дистанції команди повинні мати необхідний мінімум групового, особистого і спеціального спорядження. Запас живлення на 2-3 доби.
Мінімальний обов'язковий і рекомендований перелік групового спорядження будуть надані за тиждень до початку змагань за попередньою заявкою. Заявлений мінімум спорядження команди пред'являють на старті і фініші. Рекомендований мінімальний комплект командного спорядження включає:
 • мотузок ø 10 мм - 60 м – 2 шт;
 • мотузок ø 6-8 мм - 60м - 1 шт;
 • карабіни - 20 шт;
 • спусковий пристрій - 2 шт.
 • прусик 4 шт.
 • страхувальна система + 2 самостраховки - на кожного учасника;
 • плавзасіб;
 • льодоруби 2 шт;
 • медична аптечка;
 • електричний ліхтарик 4 шт.
 • компас;
 • сірники;
 • ніж;
 • сокира
Примітка: команді не забороняється брати з собою понад мінімум будь-яке спорядження.
7.12.6. Визначення результатів та нагородження:
Переможцем вважається команда, що пройшла дистанцію та побувала на всіх КП у мінімальний час. У разі однакового часу у двох і більш команд переможцем стає команда, що пройшла з якнайменшим часом один або декілька контрольних етапів. Номери контрольних етапів ГСК оголошує на нараді представників перед стартом.
Команда, що зайняла перше місце, нагороджується дипломом, медалями і комплектом туристського спорядження.
7.12.7. Додаткова інформація:

 

Дане положення є офіційним викликом на змагання!